louis vuitton homepage Topflyvning i finalen

louis vuitton luggage Topflyvning i finalen

Topflyvning i finalerFiftifire to spillere fra skoler i Newcastle trådte ind i den årlige by under 12 og under 16 turnering på Benfield Center for ind Excellence.00.00, 14 FEB 2007Updated20: 32, 27 FEB 2013Få daglige opdateringer direkte til din indbakke + AbonnementTak dig for Tilmelding

Kunne ikke abonnere, prøv igen senereInvalid Email

Toogtyve spillere fra skoler i Newcastle trådte ind i den årlige by under 12 og under 16 turnering på Benfield Center for Ing Excellence.

Der var en særlig god under 12 indgang, med 18 drenge og 12 piger i singles begivenheder.

Den fremragende under 12 spiller var Moncler Jakke Dame Aristo Pridis fra Benfield School, som endte som triple Billige Moncler Sale champion. Han gjorde imidlertid nødt til at kæmpe hårdt for at vinde drengene ’singler’.

Efter at have besejret Michael Brewis i et tæt spil i semifinalen, besejrede Aristo kun sin dobbeltpartner Daniel Conway i finalen, 21 13, 15 21, 22 20.

Aristos bror Phillip samarbejdede Michael Brewis i drengene ‘doubles, der tog løbere op trofæet, mens 10-årige Jacob Docx var runner op i blandede doubler med Jayne Oswald.

Pigerne fra Church High School fremhævede i alle pigernes finaler, hvor Rebecca Stein vandt to arrangementer.

De under 16 drenge ‘-hændelser blev domineret af Shashank Lal og Archit Israni fra Newcastles Royal Grammar School og pigernes begivenheder af Victoria Brewis og Lucy Topham fra Church High School.

Shashank besejrede Archit i tre sæt for at vinde drengene ’single og spille sammen de vandt drengene’ doubler.

Under 14 og under 18 arrangementer finder sted søndag den 25. marts, med adgangsskemaer til rådighed senere i denne måned.

RESULTATER: Under 12 drenge ‘Singles vinder Aristo Pridis (Benfield), løber Daniel Conway (Walbottle Lower School).

Girls ‘Singles vinder Rebecca Stein, løber op Jayne Oswald (begge Church High School).

Boys ‘fordobler vinderne Aristo Pridis og Daniel Conway, løber op Phillip Pridis (Walkergate Primary) og Michael Brewis (Newcastle School for Boys).

Girls ‘fordobler vinderne Rebecca Stein og Lauren Walker, løbere op Naomi Warin og Victoria Tyler (hele Church High School).

Blandede dobbeltvindere Aristo Pridis og Victoria Tyler, løber op Jacob Docx og Jayne Oswald.

Under 16 drenge ’singles vinder Shashank Lal, løber op Archit Asrani (begge Royal Grammar School).

Girls ’singles vinder Victoria Brewis, løber op Lucy Topham (begge Church High School).

Drenge ‘fordobler vinderne Shashank Lal og Archit Asrani, løber op David Breakey og Mayank Banerjee (begge Dame Allans).

Girls ‘fordobler vinderne Victoria Brewis og Lucy Topham, løbere: Amy Woodruff og Samantha Ormerod (begge La Sagesse).

Mixed doubles vindere Mayank Banerjee og Lucy Topham, løb op Victoria Brewis og Sean McKee (Westgate College).

Et antal af de ældre konkurrenter fra turneringen vil repræsentere deres skoler i anden runde af den nye Badminton England Inter Schools konkurrence den 2. marts i Benfield.

Hold fra Benfield School, Royal Grammar School og Church High School vil spille mod andre første runde vindere fra North Tyneside, Tynedale og Darlington SchoolPartnerships. De vindende hold vil derefter gå videre til nordfinalen.